Teknik Beceri Analizi

İyi Tasarım Nasıl Olmalıdır.

Tasarım Konsepti
Tasarım Konsepti

Tasarım bir evin veya bir dış mekanın kaliteli bir görünüme sahip olabilmesi için gerekli olan dokunuştur diyebiliriz. Eğer evinizde olmayı veya özellikle belirli bir kafe içerisinde olmayı pek çok yere tercih ediyorsanız, bunun en önemli nedenlerinden birisi iç tasarımdır. İç tasarımda belirli türler tercih etmek mümkün.

 • Kullanış

  Hedeflenen kullanım amacına uygun ve fonksiyonları hatasız çalışır olmalıdır. Ürün sadece kendi içerisinde değil, kullanım ortamının gerek duyduğu özellikleri de taşımalı, birlikte kullanıldığı diğer nesnelerle renk, malzeme ve form açısından uyum sağlamalıdır.

 • Özgün

  Yatırımcı hedeflerini gerçekleştirebilecek nitelikte özgün, rekabetçi, ekonomik ve kalite standartlarını yerine getirebilen bir tasarım olmalıdır. Firmanın marka projeksiyonunu taşıyabilecek, kendine özgü yeni özellikler barındıran bir tasarım olmalıdır.

 • Üretilebilir

  Tercih edilen üretim sistem ve yöntemleri ile rahatlıkla üretilebilir nitelikte olmalı, üretilen nihai ürün hedeflenen kalite, maliyet gibi kriterlere uymalıdır.

Font / Renk Analizi

Başarılı bir tasarımın ana unsurlarından en önemlisi web sitesine ve içeriğine uygun doğru renk kombinasyonlarının kullanılmasıdır.

Theorik Analizi

Basım yolu ile çoğaltılması istenen görsel iletişim olgularının tanıtılması ve kavratılması.

 • Ergonomik

  Tasarımın estetik formu; iç donanım, kullanıcı kullanımı ve fonksiyonel özellikler ile örtüşmeli, ergonomik olmalıdır. Tasarım sade ve yalın olmalı, her detayın arkasında bir sebep bulundurması geremektedir.

 • Tasarım Diline Sahip

  Ürün şekli ve ergonomik görüntüsüyle kullanıcıya, fonksiyonları ve kullanımı ile ilgili bilgi verebilecek bir iletişim kurabilmelidir. Ürün üzerinde kelime veya açıklayıcı bilgi/uyarı notu barındırmadan üniversal imgeler ile iletişim sağlanabilmeli, mümkünse kullanıcı klavuzuna ihtiyaç duyulmamalıdır.

 • Doğaya Duyarlı

  Üretim ve kullanım esnasında enerji ve doğal kaynak tüketimi en düşük seviyede olmalıdır.

  Fiziksel sağlamlık ve fonksiyonel kalıcılık ilkeleri ile ürünün kullanım ömrü en uzun şekilde gerçekleştirilmelidir. Minimalist boyut yaklaşımı ile malzeme sarfiyatında tasarruf ve hayatı yalınlaştırma önem taşımaktadır.

Altın Oran Testi

Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

Tasarım, sanattır!

Stratejik düşünme ve pazarlama yönetimi ile tanıtım konularındaki planlarınızı gerçeğe dönüştürüyoruz. Temel stratejimiz, hedeflediğiniz ve ölçülebilir sonuçları elde etmektir.